The Work of Byron Katie®- Çalışma

"Byron Katie 'nin " The Work" Çalışması gezegenimiz için büyük bir nimet. Hayatımda bu kadar kısa sürede insan hayatına etki eden bir terapi yöntemi görmedim. " Olanı Sevmek" size bir anahtar sunuyor. Onu kullanın. "

 

Eckhart Tolle

IMG_6082.jpeg

2017 Şubat ayından beri, ülkemizdeki az sayıdaki (uluslararası geçerliliği olan ) Sertifikalı The Work of Byron Katie® eğitmenlerinden biriyim.

 

The Work Of Byron Katie yöntemi nedir ? 

Kar beyazdır! Yağmur ıslatır! Köpek havlar! Kedi miyavlar!

 

Byron Katie, 1986 yılında yaşadığı bir uyanış ile düşüncelerine inandığında ve olan ile kavga ettiğinde acı çektiğini gördü. Aynı zamanda fark etti ki bu durum, sadece kendisi için değil tüm insanlar için geçerli olan bir durumdu. Tanrı ya da gerçek mutlak olandır ve olan değiştirilemez. Olan ile kavga ettiğiniz her seferde kaybedersiniz. Hem de yüzde yüz. Bir kediye havlamayı öğretemezsiniz. Tüm çabalarınızın ardından kedi size bakacak ve ‘’Miyav!!’’ diyecektir. 

 

Katie’nin Çalışması ( The Work of Byron Katie® ) son derece basit ve bir o kadar da güçlüdür. Bizi üzen , stres yaratan düşüncelerimizi kağıt üzerine aktarıp 4 soru ve tersine çevirmelerle sorgulamaya tabii tutuyoruz.  Sorgulama boyunca sessizlik bize eşlik eder. Son derece dingin ve meditasyon yapar halde kalırız. Sorguluma bir tür meditasyondur. Bizi üzen anı dondurup zihnimizdeki o anın resmi üzerinde meditasyon yaparız. Sorguluma boyunca sorulan tüm soruların cevapları için bu sessizlik bize hizmet eder. 

Çalışma her gün yapılırsa içimizde kök salacak olan bir metoddur. Yaptıkça zihnimiz berraklaşacak ve gerçek daha net açığa çıkacaktır. Gerçeği örten hikaye perdeleri tek tek kalktıkça ve sorgulama sonrası değişen duygu durumlarımız sayesinde daha huzurlu, anlayışlı, sevecen bireyler haline geliriz. 

 

 

 

Bazı Danışanlarımın Çalışma Sonrası Yorumları :

P.K -Moscow : ''Emine ile yaptığımız yoğun 3 günlük Çalışma sonunda, bana acı veren hikayelerimi  gülümseyerek izler hale geldim..Moskova' ya bambaşka biri olarak döndüm.''

J.W-New Jersey : ''Emine ile 2017 yılından beri aralıklarla Skype üzerinden Çalışma yapıyorum : Kendisi yöntemin yaşayan canlı örneği olarak beni en başından beri son derece derin olan farkındalığı ile etkiledi ve etkilemeye devam ediyor.''

Çalışma ile ilgili tüm Türkçe formlara buradan ulaşabilirsiniz.

4. Başlık