Transformal Nefes®

Dr. Judith Kravitz 

Transformal Nefes®

(Transformational Breath®)tekniğini yaratan ve önce kendi gırtlak kanserini, sonra da dünyanın birçok farklı ülkesinde yüzlerce kişiyi şifalandıran Amerikalı metafizik doktoru Judith Kravitz’ dir. Kendisi her sene Türkiye'ye gelerek Nefes seminerleri düzenlemektedir.

2012 yılında profesyonel iş hayatımı sonlandırma kararımda etkili olan Transformal Nefes®(Transformational Breath ®) ile tanışıp, 2014 yılında Transformal Nefes® Eğitmeni oldum. 

Bizler doğduğumuz andan itibaren son derece esnek olan diyafram kası sayesinde akışkan nefeslerimizi 2 yaşımızdan itibaren oluşturduğumuz duygusal kalıplara paralel olarak yavaş yavaş terk etmeye başlarız. Zira acı veren duygularımızla nasıl baş edeceğimizi bilemeyiz. Nefesimizi duygularımızı bastırma aracı olarak kullanmaya başlarız. Ve sonuçta, sizlerin de tahmin edeceği gibi, yetişkin bireyler olduğumuzda çok kısıtlı hale gelen nefeslerimizle yaşamımızı sürdürmeye çalışırız.

Şimdi’ de yaşayan tek şey bedenimiz ; Onu da yaşatan nefes. Nefes alış verişlerimiz bedenimizin ilahi zekası ile kendiliğinden oluyor. Tüm dikkatimizi nefesimize yönlendirdiğimiz her an, şimdide olduğumuz tek andır. Ne zaman ki nefes alış verişlerinizin farkına varırsınız, işte o zaman anda olmayı da deneyimlemeye başlarsınız. 

 

Neden Transformal Nefes TN® ?

 

Transformal Nefes® yöntemi bugün dünyadaki en  güçlü kendi kendini şifa ve iyileştirme araçlarından birisidir. 

Yöntemi eşsiz kılan en önemli özelliği, seanslarda hiç ara verilmeden, sadece diyafram fibröz kası kullanılarak, döngüsel nefes alış verişi sağlanmasıdır.

 

Bu güçlü nefes tekniğinin faydalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz :

 

  • Fiziksel olarak yaşamımızı nefes olmadan 2-3 dakikadan fazla sürdüremeyiz. Bu anlamda nefes yaşama eşittir. Aynı zamanda nefes güçlü bir detoksifikasyon aracıdır. Anaerobik hastalıklardan (kanser ve benzeri oksijensiz ortamda gelişen hastalıklar) korunma ve şifa sağlamaya yardımcı olur. Kullanılan derin diyafram nefesler ile iç organlarımıza masaj yapılır ve güçlendirilir. Artan oksijen kapasitemiz sayesinde hücre yenilenme hızı artar, daha enerjik oluruz. 

 

  • Her TN® seansı ile artan bir şimdiki anda olma hali, bizi duygusal tepkilerimizin kölesi olmak yerine, hayatla huzur ve sevgi ile akan, tepki değil cevap veren bireylere dönüştürür.  Döngüsel nefes alış verişleri sayesinde oluşan güçlü enerji alanı, nefesinizi tutarak içinize attığınız,hücre hafızamızda yer alan, acı veren duyguları, inançları, travmaları açığa çıkararak dönüştürür. Her seans sonrası adeta yeniden doğmuş gibi hissetmenizin nedenlerinden birisi budur.

 

  • Ruhsal anlamda bizler sürekli aktif ve susmayan zihinlerimiz nedeniyle kaybolmuş haldeyiz. Zira taşıdığımız duygusal yüklerle nasıl başa çıkacağımızı bilemiyoruz. İşte TN® bize özümüze giden yolda rehberlik eder. Her seansta dönüştürülen duygusal yüklerden kurtuldukça, gerçekte kim olduğumuzu bilir, yüksek benliğimizin yönlendirilmelerine, hediyelerine daha açık oluruz. Birlik bilincimiz daha güçlenir, daha anlayışlı ve sevgi dolu bireyler oluruz.